Ładowanie

Zastosowanie grzałek ceramicznych do cieplnej obróbki stali

10.01.2024

Rola grzałek ceramicznych w procesach przemysłowych, szczególnie w cieplnej obróbce stali w elektrycznych piecach hartowniczych.

Czytaj więcej

Czujniki poziomu w niekonwencjonalnych aplikacjach wod-kan

24.10.2023

W pierwszej publikacji z serii ciśnienie i poziom przedstawiamy hydrostatyczne czujniki poziomu oraz kilka niekonwencjonalnych sposobów ich wykorzystania w przemyśle wodno-kanalizacyjnym, gdzie czujniki te odgrywają kluczową rolę.

Czytaj więcej

Grzałki opaskowe w przemyśle chemicznym

31.08.2023

Przedstawiamy grupę produktową, która jest kluczowa dla wielu procesów w przemyśle chemicznym – grzałki opaskowe.

Czytaj więcej

Przetworniki ciśnienia i poziomu Simex

27.07.2023

Sukcesywnie rozszerzamy ofertę - odsłoniliśmy właśnie nasze nowe przetworniki ciśnienia i poziomu! Od teraz przy wielu globalnych aplikacjach będą mogli spotkać Państwo czujniki Simex, umożliwiające pomiary wspomnianych wielkości fizycznych.

Czytaj więcej

Grzałki patronowe w przemyśle

15.06.2023

W ofercie Simex, oprócz szerokiego zakresu aparatury pomiarowej, znajdują się od pewnego czasu również grzałki przemysłowe. Wśród nich bardzo popularną grupę stanowią grzałki patronowe.

Czytaj więcej

Przemysłowe grzałki elektryczne

30.03.2023

Na simex.pl zamieściliśmy nasze nowe grzałki elektryczne - przemysłowe elementy grzejne, stanowiące ważny element wielu linii technologicznych, gdzie niezbędne jest wygenerowanie wysokiej temperatury, m.in. przy procesach produkcji żywności czy przetwarzaniu tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej

Nowe presostaty już w ofercie!

28.02.2023

Do naszej regularnej oferty dodaliśmy nowe urządzenia - presostaty, czyli czujniki kontrolujące poziom ciśnienia, wyposażone w przekaźnik. Presostat umożliwia działanie instalacji bez nadzoru człowieka, informuje również o stanach alarmowych i niebezpieczeństwach w instalacji.

Czytaj więcej

Czujniki temperatury dla przemysłu chemicznego

20.10.2022

Przedstawiamy czujniki temperatury przeznaczone do pomiaru w przemyśle chemicznym. Mają zastosowanie głównie do pomiaru, monitoringu i kontroli temperatury w procesach produkcji wszelkich substancji chemicznych: od pestycydów i produktów petrochemicznych, po kosmetyki, perfumy i farby.

Czujniki do monitoringu i kontroli temperatury w procesach produkcji, rafinacji oleju i gazu najczęściej wykonywane są wymiennymi wkładami pomiarowymi o konstrukcji  płaszczowej
Czytaj więcej

Pomiar ciśnienia w układach pojazdów specjalizowanych i specjalnych

29.08.2022

Pomiar ciśnienia to obszar, w którym możemy pochwalić się dużym doświadczeniem.
W tym krótkim artykule prezentujemy przykładowe możliwości zastosowania czujników ciśnienia w pojazdach specjalnych.

Czytaj więcej

Czujniki temperatury do wentylacji i klimatyzacji

07.06.2022

Asortyment Simex w grupie czujników temperatury oferuje cały wachlarz rozwiązań. Szeroki wybór oferujemy między innymi w grupie czujników przeznaczonych do pomiarów w kanałach wentylacyjnych i układach klimatyzacji.

Czytaj więcej

Czujniki temperatury dla producentów maszyn (OEM)

12.04.2022

Przedstawiamy czujniki temperatury przeznaczone do pomiaru elementów maszyn: od najprostszych wykonań bagnetowych, po czujniki specyficzne konstrukcyjnie, przewodowe, ze złączem GDM oraz wyświetlaczem.

Czytaj więcej

Czujniki temperatury do zadań specjalnych: Rozwiązania dla przemysłu ciężkiego

11.03.2022

Czujniki temperatury Simex teraz w osłonach sialonowych - zapewniają odporność nawet w wyjątkowo trudnych warunkach środowiskowych!

Czytaj więcej